Archive for Sierpień, 2013

Samochody

Niemal wszyscy mieszkańcy miasta Seul posiadają dziś samochody osobowe, ponieważ jest on miastem o ogromnej wielkości, dlatego też trudno poruszać się pieszo po tym terenie. Jeśli obcokrajowcy pragną uzyskać koreańskie prawo jazdy muszą, uzyskać zgodę rezydenta długoterminowego. Przepisy drogowe, jakie obowiązują w mieście Seul są bardzo podobne do tych, które obowiązują na terenie Europy. Niestety podobnie jak i w Europie występuje w mieście Seul znaczne lekceważenie przepisów drogowych. Najczęściej kierowcami, którzy je lekceważą są osoby poruszające się samochodami firmowymi, którzy przejeżdżają na czerwonym świetle, oraz zatrzymują się na przejściach dla pieszych. Bardzo często turyści, którzy przybywają do miasta Seul wynajmują do swych celów samochody, aby móc poruszać się po mieście. Istnieje jednak zasada, ze, aby móc wynająć samochód w Seulu należy posiadać roczne doświadczenie w prowadzeniu pojazdów mechanicznych. Obecnie coraz popularniejsza staje się metoda wynajmu samochodów za pośrednictwem Internetu.

Pałace

Najpiękniejszymi zabytkami w mieście Seul są pałace. Jednym z najważniejszych, które warto w swej podróży odwiedzić Changdeokgung. Pałac ten nazywany jest bardzo często także Pałacem Wschodnim. Pałac ten służył władzą miasta Seul, jako rezydencja wypoczynkowa. Jest to przepięknie zbudowany budynek, powstały początkiem piętnastego wieku. Pałace w mieście Seul służyły głównie za siedziby największych władz miasta, a przede wszystkim wykorzystywane były w okresie letnim. Zazwyczaj budowane były na obrzeżach miasta, ponieważ to właśnie w tym miejscu w ciszy i spokoju mogli wypocząć. Na okres zimowy władze miasta Seul powracały do centrum miasta, gdzie znajdowały się ich główne instytucje. Cechą charakterystyczną zamków, jakie do dziś dnia znajdują się w mieście Seul jest ich przepiękna budowa, oraz wspaniale udrapowane miejsca. Znajduje się w nich wiele rzeźb, portretów, a także obrazów przedstawiających władców z całej dynastii. Każdy turysta, który przybywa do Seulu najchętniej wybiera pałace, gdyż są one niezapomnianym przeżyciem.

Historycznie

Niezwykle starym miastem jest Seul, a świadczą o tym ślady osady, którą odnaleźli archeolodzy. Okazuje się, bowiem, że pierwsza osada istniała w mieście Seul już ponad dwieście lat temu. Zabytków miasto Seul ma bardzo dużo, dlatego też warto przebywając w Seulu odwiedzić, choć kilka z nich. Niestety wiele zabytków, jakie niegdyś istniały w mieście Seul ostało zniszczone podczas wojny koreańskiej, a także podczas okupacji wojennej. Wiele z nich zostało zniszczonych także podczas modernizacji miasta i jego ulepszeń. Przede wszystkim warto zwiedzić w mieście Seul zachowane pałace. Jednym z najpiękniejszych pałaców jest tutaj Geyongbokgung, który jest jednym z najstarszych, a jednocześnie najlepiej zachowanych budynków. Niekiedy zwany jest on także, jako Błękitny Pałac, zaś w czasach swej świetności był siedzibą prezydenta. Jednym z najpiękniejszych zabytków jest księgarnia Kobo, księgarnia założona już z siedemnastym wieku naszej ery. Niezwykle ciekawy jest tu strumień zakochanych, nad którym istnieje wiele zabytkowych budowli.

Taksówki

Obecnie na terenie miasta Seul istnieje dwa rodzaje taksówek. Jednym z nich jest Liban, który posiada samochody w kolorze szarym, białym lub w kolorze niebieskim, zaś drugim Kobeom, poruszający się czarnymi samochodami. Dziś mamy do czynienia z rozwijającą się nowa firma taksówek, która swą ofertę posiada szczególnie dla obcokrajowców. Cechuje się ona tym, ze za taksówkę cudzoziemiec płaci dwadzieścia procent wyższą aniżeli zazwyczaj dla obywatela kosztuje tutaj przejazd. Obecnie taksówkarze, jacy pracują w tym zawodzie w znacznym stopniu posługują się językiem angielskim, ponieważ jest to język światowy, którym posługuje się większość turystów, jacy przybywają do miasta Seul. Cechą charakterystyczną seulskich taksówek jest też to, że wiele z nich oferuje oprócz kursów po mieście, oferuje także tłumaczenie dokumentów i listów z języka koreańskiego na język angielski. Taksówkarze w mieście Seul są bardzo nowocześni, wszyscy używają najnowszych typów GPS, które znacznie ułatwiają odnalezienie zabytków oraz adresów.

Autobusy

Miasto Seul cechuje się ogromnym ruchem i tłokiem, co oznacza, że wiele osób woli wybrać komunikację państwową, aniżeli spędzać długie godziny kolejkach, jeśli jadą własnym samochodem. Autobusy, jakie kursują w mieście Seul maja wiele zalet i plusów. Jednym z nich jest fakt, że są one bardzo częste, niezawodne, a przede wszystkim tanie. Aby sprostać potrzebom wiecznie zagęszczonego miasta, władze miasta Seul zorganizowały wiele linii autobusowych. Niestety dla turystów odnalezienie właściwego autobusu jest nieco uciążliwe, ponieważ jest ich tu wiele, każdy z nich porusza się w innym regionie, a dodatkowo mapa trasy przejazdu jest zazwyczaj w języku koreańskim. Obecnie na terenie miasta Seul istnieje około czterysta linii autobusowych. Są one podzielone na te, które działają w godzinach nocnych, oraz te, które jeżdżą w dzień. Niemal, co godzinę jest podstawiony jest kurs, który zawiezie nas do upragnionej części miasta. Niestety linie autobusowe w mieście Seul maja też swoje wady. Są one bardzo często zatłoczone, a także często się spóźniają.

Pociągi

Miasto Seul jest jednym z największych w rejonie całej Azji, a już na pewno w rejonie Korei Południowej. Z tego też względu niezmiernie ważne jest tu sprawnie funkcjonujące połączenia komunikacyjne. Jednym z najsprawniej działających w mieście Seul połączeń komunikacyjnych jest pociąg. Kolej łączy Seul z kilkoma niezwykle ważnymi pod względem gospodarczym i przemysłowym miastami. Obecnie w niemal całej Azji pociąg uważany jest za środek najwonniejszej komunikacji miejskiej. Dodatkowo pociąg, z jakiego skorzystać możemy w mieście Seul jest uważany za najwygodniejszy i najbardziej pewny środek komunikacji. Oprócz tego pociąg w mieście Seul stanowi szybkie pokonywanie trasy dla wszystkich osób, które w wygodny sposób pragną dojechać do pracy i szkoły. Oprócz tego z pociągów korzystają turyści, którzy nie chcą tracić czasu na stanie w wielokilometrowych korkach własnym samochodem. Obecnie istnieje w mieście pięć linii kolejowych, które łączą je z innymi ważnymi miastami. Plusem jest fakt, ze pociągi kursują tu niezwykle często.

Metro

Miasto Seul leżące w południowej Korei cechuje się doskonałym systemem połączeń komunikacji, dzięki której dostać się tu można w każde miejsce. Jednym z najważniejszych połączeń komunikacyjnych jest w mieście Seul metro. Obecnie miasto Seul leżące w Korei cechuje się tym, ze posiada dziewięć linii metra, a oprócz tego ma także ponad czterysta linii autobusowych. Owa komunikacja porusza się po sześciu ogromnych autostradach, jakie zostały zbudowane na terenie miasta Seul. Autostrady te łączą ze sobą prawie wszystkie rejony, jakie istnieją w Seulu, co powoduje, ze komunikacja jest tu niezwykle szybka i sprawna. Ruch na obszarze Seulu stanowi jednak nadal spory problem, ponieważ miasto to jest obszarem niezwykle zagęszczonym i zaludnionym. Problem prywatnej komunikacji staje się wiec sporym problemem, dlatego wielu ludzi tutaj mieszkających korzysta z publicznych środków komunikacji miejskiej. Transportem publicznym dostać się można na terenie miasta Seul niemal wszędzie, dlatego też jest on niezwykle ceniony i szeroko wykorzystywany.

Atrakcje

Miasto Seul lezące w Korei Południowej znane jest ze swych licznych atrakcji, są sprawia, ze każdego roku przyjeżdżają tutaj miliony turystów z całego świata. Na obrzeżach miasta Seul znajdują się liczne parki, które zachęcają swą przepiękną egzotyczną przyrodą, do spędzenia w nich, choć jednego popołudnia. Warto udać się także na przepiękne wzgórze, na którym znajduje się park Namsan wraz ze swymi luksusowymi hotelami i rezydencjami. Na brzegu rzeki, która przepływa przez miasto Seul położone są innowacyjne, w pełni nowoczesne dzielnice, w środku, których znajdują się tereny rekreacyjne. Oprócz tego warto zwiedzić będąc w mieście Seul kompleks obiektów sportowych, jakie znajdują się w Parku Azjatyckim oraz w Parku Olimpijskim. W Parku Azjatyckim podziwiać możemy także o światowej sławie galerię rzeźby otwartej, w której znajdują się przepiękne eksponaty. W racji swojej pozycji miasto wyposażone jest w doskonałe systemy komunikacji miejskiej, dzięki którym dostać się można nie tylko do jego centrum, ale także na obrzeża.

Luksusowy Seul

Miasto Seul obecnie uważane jest za jedno z najbardziej nowoczesnych oraz najbardziej luksusowych miast, jakie istnieją w Korei południowej. W mieście tym znajduje się bardzo wiele miejsc, które znane są nie tylko w Azji, ale także na całym świecie. W mieście, jakim jest Seul znajduje się bardzo wiele, niekiedy pochodzących z okresu starożytności zabytków, lecz kontrastują z nimi nowoczesne budynki banków, oraz luksusowe pod każdym względem siedziby przedsiębiorstw. Oprócz luksusowych siedzib firm i przedsiębiorstw znajdują się tutaj także liczne teatry, kina, oraz inne instytucje o charakterze kulturalnym. Na obrzeżach centrum miasta Seul istnieje także bardzo duża ilość różnorodnego typu dzielnic przemysłowych, gospodarczych i handlowych. Miasto Seul cechuje się także posiadaniem luksusowych pod każdym względem hoteli, których wyposażenie zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Dodatkową zaletą w Seulu są tereny rekreacyjne, na których uprawiać można sport, a także szlaki rowerowe.

Podróż do Egiptu

Wybierając się na wycieczki po świecie, kierujemy się zwykle chęcią zwiedzenia ciekawych zabytków, historycznych zakamarków świata lub starych cywilizacyjnych miejsc. Często wybieramy się w podróż do najbardziej ciekawego pod względem turystyki kraju. Egipt to szczególne miejsce dla turystów. Szczególnie poleca się takie zabytki jak piramidy Gizie, monumentalną świątynię w Abu Simbel, która została wzniesiona przez Ramzesa II, ale także warto poświęcić trochę swojego czasu starożytnej budowie Luksor. Jeżeli chodzi o wypoczynek leniwie spędzony na plaży, to Egipt dostarcza wspaniałych okazji takim możliwościom. Plaże Morza Śródziemnego i Czerwonego należą do najpiękniejszych na świecie. Jeżeli chodzi o sieć hoteli to Egipt jest jednym z krajów, które mają dobrze rozbudowaną bazę hotelową. Pod względem gastronomicznym nie ma, co narzekać. W hotelach luksusowych można spodziewać się prawdziwe królewskiego traktowania, w mniejszych hotelach na obrzeżu miasta, także można wypocząć. Warto wybrać się tam na urlop czy wycieczkę krajoznawczą.